Víte, co jsou to bonusy u povinného ručení a co s nimi?

23. června 2014 v 16:32 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Všichni o tom mluví. Každý se tváří, že ví, co to je. A když dojde na lámání chleba, tak vysvětlení si bonusů u povinného ručení je plné omylů a nepřesností. Na www.inpojisteni.cz se s tímto potkáváme několikrát denně. Proto jsme tu pro vás a rádi uvedeme vše na pravou míru.

Bonusy, tedy bezeškodní průběh za dobu trvání pojištění u povinného ručení, je jedno a totéž. Počítá se povinně od 1. ledna 2000 a od té doby musí mít každý dopravní prostředek, který má registrační značku (RZ), neboli SPZ, uzavřené povinné ručení. Tedy se vám sčítají VŠECHNY BEZEŠKODNÍ MĚSÍCE od roku 2000 za všechna pojištění na povinné ručení. Rozlišují se auta, motorky, nákladní vozidla. Každý typ vozidla má svou kategorii a počet. Překrývající se měsíce se nepočítají dvakrát či vícekrát, ale pouze jednou.

Například: vlastníte dvě auta od ledna 2013 do prosince 2013. Máte tedy 12 měsíců bezeškodního průběhu, ne 24 měsíců!

Pro správný výpočet vám ZDARMA na www.inpojisteni.cz vaše bezeškodní měsíce zkontrolujeme v České Kanceláři Pojistitelů (ČKP). Jednoduše tak zjistíte vaše bonusy k pojištění.

A k čemu jsou vám tyto měsíce dobré? Ke slevě na povinné ručení i havarijní pojištění. Čím více měsíců máte, tím dostanete od pojišťovny větší slevu. Maximální sleva na pojištění činí v současnosti 60 %. Kde takovou slevu získáte, zjistíte na www.inpojisteni.cz.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama