Červenec 2014

Jaký je základní rozdíl mezi pojištěním majetku a pojištěním domácnosti?

29. července 2014 v 11:35 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Pojištění majetku a pojištění domácnosti není totéž. Říkáte si jaký je v tom rozdíl, když i v domácnosti je majetek?

Pojištění majetku můžeme definovat tak, že chrání majetek, který je spojen se zemí a nelze jej odnést. Tedy kryje škody na objektech, jako jsou rodinný dům, chata, chalupa a další budovy. Říká se mu proto i pojištění nemovitosti.

Do pojištění domácnosti spadají škody na předmětech, jimiž je domácnost vybavena - nábytek, elektrospotřebiče, podlahy, knihy, oblečení, klenoty, finanční hotovost. Přesné vymezení je uvedeno v pojistných podmínkách každé pojišťovny. A věřte, že každá pojišťovna má nastaveno to, co v domácnosti bude pojištěno, trochu jinak. V tomto je proto třeba dbát zvýšené opatrnosti při pojišťování své domácnosti. Nejlepší, abyste nemuseli pročítat podmínky všech smluv, je zeptat se odborníka na pojištění. Doporučujeme obrátit se na linku inPojištění 778 015 080. Zde Vám rychle a snadno poradíme, která pojišťovna kryje pojištění týkající se právě vaší domácnosti. Využít můžete ale například i emailovou adresu info@inpojisteni.cz, kde uvedete telefonní číslo a z inPojištění vám zavoláme zdarma zpět.

I když je zde jednoznačný rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním majetku (resp. nemovitosti), často se zaměňují. Pojištění budovy nekryje škody na vybavení domácnosti a naopak.

Jednoduché vodítko tedy je, že pokud máte pronajatý byt či dům, potřebujete pojištění domácnosti. Máte-li vlastní nemovitost, potřebujete pojištění majetku, tedy pojištění nemovitosti. Pokud v této nemovitosti zároveň bydlíte nebo v ní máte vlastní vybavení, potřebujete obojí - jak pojištění nemovitosti (majetku), tak pojištění domácnosti.

Proč si vlastně pojistit bydlení?

26. července 2014 v 9:40 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Lidé si často myslí, že se jim nemůže nic stát anebo nemají doma ani příliš nákladné vybavení, které by potřebovali nahradit. A tak se nepojišťují vůbec. Jsou však rizika, která nás můžou v okamžiku připravit o vše a v neposlední řadě nepříjemně ovlivnit náš domácí rozpočet.

V České republice je bez pojištění každý třetí dům. S pojištěním domácností jsou na tom Češi o něco lépe, je pojištěná každá druhá domácnost. Tato čísla potvrdil i průzkum České asociace pojišťoven (ČAP).

Ti, kteří chtějí žít v jistotě a beze strachu před možnými riziky, které číhají na jejich majetek, by měli mít sjednané pojištění majetku. V případě pojistné události od pojišťovny obdrží náhradu vzniklé škody. Nejčastější příčinou škody jsou krádeže, vandalismus a vodovodní škody. Největší a tudíž nejdražší škody ale způsobují požáry, vichřice, krupobití a povodně.

Před tímto vším a dalšími riziky se lze snadno a rychle pojistit. Využít můžete například www.inpojisteni.cz, kde za vás zdarma porovnáme ceny jednotlivých pojišťoven. Stačí si nechat od nás SPOČÍTAT CENU. Během necelé jedné minuty pro vás vybereme tu nejlevnější a nejvýhodnější, co se týče pojistných podmínek (např. spoluúčast a výše pojistného plnění). Následně vás bude kontaktovat náš operátor a vy si sami zvolíte, u které pojišťovny chcete pojištění uzavřít. A to vše z pohodlí vašeho nově pojištěného domova a ZDARMA.

Co je to spoluúčast v souvislosti s pojištěním?

8. července 2014 v 23:16 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Naši klienti na www.inpojisteni.cz na nás mají často dotazy ohledně spoluúčasti. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém se dozvíte co spoluúčast je a příklady, u jakých typů pojištění se sjednává.

Spoluúčast, jak trochu název napovídá, je podíl plnění pojišťovny a podíl plnění pojištěnce v případě, že nastane tzv. škodná událost. Zjednodušeně řečeno je to tak, že když se něco stane a máte to pojištěno, tak určitý podíl celé škody uhradí pojišťovna a zbytek ten, kdo si pojištění uzavřel. Podíl, jakým se na škodě bude finančně podílet pojišťovna a jakým pojištěnec, je dán procentem spoluúčasti, uvedeném ve smlouvě.

Například: Máte havarijní pojištění a ve smlouvě máte sjednánu spoluúčast 5 %. Pokud se stane nějaká nehoda, na kterou se toto havarijní pojištění vztahuje, tak pojišťovna majiteli auta vyplatí peníze. Dejme tomu, že vznikla škoda za 100 000 Kč. Pak při spoluúčasti 5 % uhradí pojišťovna 95 000 Kč a majitel vozidla zbylých 5 000 Kč (tedy 5 % z celkové škody).

Mnozí lidé se nás na www.inpojisteni.cz ptají na spoluúčast v souvislosti s povinným ručením. Co se týče automobilů a jiných vozidel, tak se spoluúčast vztahuje vždy jen k havarijnímu pojištění. O spoluúčasti však hovoříme například i v případě pojištění domácnosti, resp. pojištění majetku či pojištění nemovitosti.

Ptáte se, jaký procentuální podíl na spoluúčasti tedy můžete očekávat? Velmi častá je 3% a 5% spoluúčast. 1%, 10% a 20% podíl na škodné události je také možné sjednat, ale má to své nevýhody. 1% spoluúčast pojištění prodražuje. Někdy i dvojnásobně. 10% a 20% zase naopak zlevňuje. Ovšem v tomto případě se klient podílí min 10 tisíci, potažmo 20 tisíci korunami na škodě na vlastním vozidle či majetku. Vždy platí toto pravidlo: 1 % se rovná min. 1 000 Kč, 3 % se rovná min. 3 000 Kč, atd. Což je platba, kterou klient pojišťovny vždy minimálně zaplatí při pojistné události. Pro pojišťovny se pak jedná o zjednodušení administrativy, resp. její vypuštění, spojené s menšími nehodami. Pokud totiž taková nehoda nepřesáhne ani výši spoluúčasti pojištěnce, tak ji ani nemá smysl na pojišťovnu hlásit.

Příklad: V praxi to pak vypadá třeba tak, že pokud máte sjednánu spoluúčast ve výši 3 % (tzn. min. 3 000 Kč uhradíte vždy vy a u vyšších částek za škodu pak 3 % z celkové škody), tak se může porouchat třeba mikrovlnná trouba díky přepění elektrického proudu. Pokud však tato mikrovlnka stála do 3 000 Kč (což většinou bývá), tak nemá ani cenu se s takovou škodou na pojišťovnu obracet, protože dle smlouvy ji stejně neuhradí.

Na www.inpojisteni.cz sjednáváme všechny varianty spoluúčasti. Dokonce u některých pojišťoven jsme schopni domluvit i spoluúčast 0%! Klient pojišťovny ovšem musí počítat s tím, že zaplatí za pojištění malinko více oproti ostatním variantám. Výjimkou je pojištění domácnosti, resp. pojištění majetku, kde UMÍME ZA STEJNOU ROČNÍ PLATBU pojištění zajistit POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI S NULOVOU SPOLUÚČASTÍ. V každém případě vám rádi doporučíme nejoptimálnější variantu pojištění i výše spoluúčasti pro jednotlivé druhy pojištění. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na 778 015 080 nebo na info@inpojisteni.cz. Těšíme se na vaše dotazy.