Jaký je základní rozdíl mezi pojištěním majetku a pojištěním domácnosti?

29. července 2014 v 11:35 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Pojištění majetku a pojištění domácnosti není totéž. Říkáte si jaký je v tom rozdíl, když i v domácnosti je majetek?

Pojištění majetku můžeme definovat tak, že chrání majetek, který je spojen se zemí a nelze jej odnést. Tedy kryje škody na objektech, jako jsou rodinný dům, chata, chalupa a další budovy. Říká se mu proto i pojištění nemovitosti.

Do pojištění domácnosti spadají škody na předmětech, jimiž je domácnost vybavena - nábytek, elektrospotřebiče, podlahy, knihy, oblečení, klenoty, finanční hotovost. Přesné vymezení je uvedeno v pojistných podmínkách každé pojišťovny. A věřte, že každá pojišťovna má nastaveno to, co v domácnosti bude pojištěno, trochu jinak. V tomto je proto třeba dbát zvýšené opatrnosti při pojišťování své domácnosti. Nejlepší, abyste nemuseli pročítat podmínky všech smluv, je zeptat se odborníka na pojištění. Doporučujeme obrátit se na linku inPojištění 778 015 080. Zde Vám rychle a snadno poradíme, která pojišťovna kryje pojištění týkající se právě vaší domácnosti. Využít můžete ale například i emailovou adresu info@inpojisteni.cz, kde uvedete telefonní číslo a z inPojištění vám zavoláme zdarma zpět.

I když je zde jednoznačný rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním majetku (resp. nemovitosti), často se zaměňují. Pojištění budovy nekryje škody na vybavení domácnosti a naopak.

Jednoduché vodítko tedy je, že pokud máte pronajatý byt či dům, potřebujete pojištění domácnosti. Máte-li vlastní nemovitost, potřebujete pojištění majetku, tedy pojištění nemovitosti. Pokud v této nemovitosti zároveň bydlíte nebo v ní máte vlastní vybavení, potřebujete obojí - jak pojištění nemovitosti (majetku), tak pojištění domácnosti.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama