Srpen 2014

Jak ochránit váš dům či byt během dovolené?

14. srpna 2014 v 20:09 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Někteří z nás jezdí na dovolenou teď o letních prázdninách, jiní se jezdí rekreovat na jaře nebo na podzim. Ovšem častým odjezdem z domova jsou i výlety do hor v zimním období. Je v podstatě jedno, kdy odjedeme za odpočinkem a jak daleko. Zloději jsou pro náš dům či byt hrozbou kdykoliv! A nejsou to jenom zloději, kteří naše domovy mohou ohrozit v době naší nepřítomnosti. Během i relativně krátké doby se mohou stát také jiné pohromy. Od prasklé kanalizace po úder blesku, krupobití či povodeň a další nehody. Pokud máte svůj domov rádi a vážíte si jej, je třeba o něj pečovat a zajistit ho.

Nebudeme Vám tu opakovat, to co jste asi již četli několikrát. Zatáhněte nebo nezatahujte žaluzie, domluvte si vybírání schránky, atp. Zaměříme se na variantu, když už se bohužel něco stane.

I když si to nikdo z nás nechce připustit, může se to stát! A to, i když nikomu nedáte vědět, že jste mimo byt či dům. I tak vás mohou navštívit zloději a odnést si vše pro vás podstatné a ještě vám stihnou třeba pomalovat zdi sprejem nebo rozbít to, co nechtějí odnést. Pak kromě šoku a vzteku, který vás možná zachvátí, udělejte ještě několik věcí.

Volejte policii a vaši pojišťovnu, poté inPojištění. Pravděpodobně si však v návalu vzteku a možná i nemožnosti nahlédnout do pojistných smluv, protože je zloději zničili nebo odnesli, nebudete moci vzpomenout, kde máte pojištěnu domácnost. Pak volejte linku inPojištění 778 015 080. Naše kontakty najdete samozřejmě i na internetu a pro zapamatování máme logo ve tvaru záchranného kruhu.

Informace o vašich smlouvách máme k dispozici během několika vteřin. Okamžitě poskytneme kontakt na tzv. likvidátora a pomůžeme s vyřízením pojistné události. Zároveň vám odešleme kopie vašich smluv na email nebo klasickou poštou. Nejenže vám umíme pomoci s kopiemi smluv, ale i zdarma hlídáme aktuálnost a cenu u vašich pojistných smluv. Což pro vás znamená, že si můžete být jisti, že vždy budete mít aktualizovanou smlouvu s nejlepší cenou na trhu.

V inPojištění vám nezachráníme vaše věci před odcizením, my vám pomůžeme si je znova pořídit nebo si koupit nové a lepší.

Na co si dát pozor ve smlouvách o pojištění majetku a domácnosti?

4. srpna 2014 v 10:30 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Vedlo toho, co je třeba zohlednit před uzavřením pojištění nemovitosti (tedy majetku) a domácnosti, je třeba věnovat pozornost těmto pojištěním i nadále. Zbytečnému riziku se často vystavujeme, když si neuvědomujeme, že se cena majetku s léty mění a své investice do majetku (např. rekonstrukce, výměna oken za plastová, zavedení plynu, apod.) zapomínáme v pojištění zohlednit. Pak v případě škodní události (tedy nějaké nehody) na podpojištěném majetku nebo domácnosti pojišťovna uhradí škodu jen částečně.

Aktualizace se netýká jen pojistné částky = nejvyššího dohodnutého pojistného plnění z pojistné události, které je uvedeno ve smlouvě. Lidé podceňují aktualizaci pojistných smluv, a to nejen v souvislosti s pojistnou částkou, ale i v případě změny údajů o pojistníkovi, tedy o osobě, která pojištění uzavřela.

Pokud bylo sjednáno pojištění na osobu, která zemřela, je pojišťovna oprávněna nevyplatit plnění, právě vzhledem k tomu, že smrtí původního pojistníka pojistná smlouva zanikla.

Jak se tomu vyvarovat, aniž byste museli stále hlídat každý detail smlouvy o pojištění majetku a/nebo domácnosti, kterou jste uzavřeli? Nejjednodušší a nejpohodlnější cestou je uzavřít pojištění u inPojištění. Zde hlídáme smlouvy za vás. Pokud již pojištění ale uzavřeno máte jinde, nevadí. V obou případech se stačí domluvit na lince inPojištění 778 015 080 nebo e-mailem na info@inpojisteni.cz. ZDARMA a nezávazně za vás smlouvy zkontroluje odborník na pojištění a navrhne případně úpravy.

Jak na pojištění majetku a domácnosti?

1. srpna 2014 v 11:00 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Výběr pojištění je nejčastěji ovlivněný cenou pojištění. Lidé by však neměli zapomínat na to, že důležitější než cena pojistného by pro ně měla být varianta pojištění a její rozsah.

Základem pro výběr vhodného pojištění je znalost rizik, před kterými se chceme chránit. Při porovnání nabídek je kromě porovnání ceny brát v úvahu rozsah pojištěných rizik, limity pojistného plnění, spoluúčast, frekvenci plateb a další kritéria.

Pozornost je třeba věnovat stanovení odpovídající pojistné částky, limitům pojistného plnění, znát výluky z pojištění nebo požadavky na zabezpečení.

Další důležitou věcí je určitě spoluúčast. Čím vyšší spoluúčast si sjednáte, tím méně za pojistku zaplatíte. Na druhou stranu tím méně dostanete od pojišťovny v případě pojistné události, tedy v případě nějaké nehody.

Vyznat se v pojistných podmínkách všech pojišťoven a všechny je pročíst, je bezesporu zdlouhavé a náročné. Jak se této úlohy efektivně zprostit? Řešení je snadné. Stačí si ZDARMA nechat navrhnout nejvýhodnější pojištění na stránkách www.inpojisteni.cz. V podstatě okamžitě obdržíte výsledek, tedy návrh nejlevnějšího pojištění domácnosti a/nebo nemovitosti. Poté vás bude kontaktovat odborník na pojištění, který vám zdarma poradí ohledně pojištění právě pro vás. Může se totiž stát, že si budete chtít připojistit třeba počítač nebo budete chtít pojistit jiná rizika, než jsou standardně zahrnuta v pojistných podmínkách. Proto tyto specifické detaily týkající se každé jednotlivé budovy či domácnosti probereme telefonicky a nezávazně. Další možností je obrátit se rovnou na linku inPojištění 778 015 080 nebo nám napsat e-mail na info@inpojisteni.cz a ideálně v něm uvést svůj telefonní kontakt, na který vám zdarma zavolá odborník na pojištění.

A navíc od inPojištění obdržíte ke každému pojištění majetku (tedy nemovitosti) a/nebo domácnosti automaticky BONUS v podobě pojištění odpovědnosti.