Na co si dát pozor ve smlouvách o pojištění majetku a domácnosti?

4. srpna 2014 v 10:30 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Vedlo toho, co je třeba zohlednit před uzavřením pojištění nemovitosti (tedy majetku) a domácnosti, je třeba věnovat pozornost těmto pojištěním i nadále. Zbytečnému riziku se často vystavujeme, když si neuvědomujeme, že se cena majetku s léty mění a své investice do majetku (např. rekonstrukce, výměna oken za plastová, zavedení plynu, apod.) zapomínáme v pojištění zohlednit. Pak v případě škodní události (tedy nějaké nehody) na podpojištěném majetku nebo domácnosti pojišťovna uhradí škodu jen částečně.

Aktualizace se netýká jen pojistné částky = nejvyššího dohodnutého pojistného plnění z pojistné události, které je uvedeno ve smlouvě. Lidé podceňují aktualizaci pojistných smluv, a to nejen v souvislosti s pojistnou částkou, ale i v případě změny údajů o pojistníkovi, tedy o osobě, která pojištění uzavřela.

Pokud bylo sjednáno pojištění na osobu, která zemřela, je pojišťovna oprávněna nevyplatit plnění, právě vzhledem k tomu, že smrtí původního pojistníka pojistná smlouva zanikla.

Jak se tomu vyvarovat, aniž byste museli stále hlídat každý detail smlouvy o pojištění majetku a/nebo domácnosti, kterou jste uzavřeli? Nejjednodušší a nejpohodlnější cestou je uzavřít pojištění u inPojištění. Zde hlídáme smlouvy za vás. Pokud již pojištění ale uzavřeno máte jinde, nevadí. V obou případech se stačí domluvit na lince inPojištění 778 015 080 nebo e-mailem na info@inpojisteni.cz. ZDARMA a nezávazně za vás smlouvy zkontroluje odborník na pojištění a navrhne případně úpravy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama