Září 2014

Pojištění nemovitosti

29. září 2014 v 15:55 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Pojištění nemovitosti je v dnešní době základním standardem většiny vlastníků domů či bytů. Nabízí jej téměř každá pojišťovna a na jeho sjednání není třeba žádné vysoké vzdělání. Ale i tak může dojít, a bohužel i často dochází, k mnoha omylům, které následně mohou vést k velmi nepříjemným situacím.

Proto pro vás inPojištění připravilo přehled nejčastějších nejasností u pojištění nemovitosti:

1. Pojistit na jakou cenu? Nová či časová cena?

Cena nemovitosti, na kterou je pojištění uzavřeno, je základní parametr smlouvy. Může se jednat o cenu novou, která se rovná ceně, za kterou byste pořídili stejnou věc v daném čase a místě. Cena časová je vysoká podle toho, jakou hodnotu měl Váš majetek těsně před pojistnou událostí. Protože v případě škodné události na nemovitosti je nutné pořídit nemovitost novou, inPojištění doporučuje sjednávat majetkové pojištění na cenu novou.

2. Jaká rizika kryje pojištění?

Ceny pojištění se liší u různých pojišťoven velmi markantně, a to především z důvodu rozdílu ve výši a rozsahu krytí různých rizik. Je vhodné si objektivně uvědomit, jaká rizika opravdu Vašemu domu hrozí a podle toho pojištění sjednat. Například zda hrozí či nehrozí povodeň, protože v okolí je nebo není vodní tok, apod.

3. Co obsahují pojistné podmínky?

Je to velmi nezáživné čtení, velmi malé písmo a často nesrozumitelné formulace. Ovšem jejich alespoň hrubá znalost může zabránit omylům. Doporučujeme si před uzavřením, nebo alespoň po uzavření smlouvy do vypršení zákonné lhůty pro její zrušení, pojistné podmínky přečíst minimálněv těch základních bodech, které pojednávají o podmínkách vyplacení pojistného, jak a kdy pojistnou událost hlásit, co vlastně je považováno za pojistnou událost a zánik smlouvy.

4. Které pojištění je nejlepší?

Pro rychlé a jednoduché porovnání celého spektra nabízených pojištění slouží srovnávač www.inpojištění.cz. V minutě najde nejen nejvýhodnější a nejlevnější pojištění, ale navíc zákazník získá další výhody. Makléři inPojištění jsou mnohem pružnější a informovanější, než agenti jednotlivých pojišťoven, protože jsou povinni se orientovat v celém trhu. Součástí služeb srovnávače pojištění inPojištění je i bezplatná následná péče o zákazníka v podobě archivace všech pojistných smluv, aktualizaci nejnižší ceny vždy k výročí smlouvy a/nebo i pomoc s vyřízením pojistných událostí. Ceny na srovnávači inPojištění jsou v oblasti majetku nejnižší na trhu v daném rozsahu pojistných částek. Vyplatí se!