Listopad 2014

Sjednat či nesjednat pojištění nemovitosti při uzavírání hypotéky?

3. listopadu 2014 v 16:32 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Mnozí lidé si při sjednávání hypotéky v bance rovnou uzavírají pojištění nemovitosti, aby se již nemuseli o nic starat a měli to "z krku". Je však přínosné uzavřít smlouvu na pojištění nemovitosti na pobočce banky při uzavírání hypotéky? Ano či ne?

Odpověď je jasná. NE!

Bankovní úředník vám uzavře pojistku na nemovitost, ale znamená to pro něj akorát velmi nepříjemnou práci. A jelikož se v pojištění tolik neorientuje, tak většinou vše odsouhlasí, že je to tak, jak se zrovna ptáte.

Navíc cena v bance je vždy vyšší než jinde u konkurence dané banky (například ve specializované pojišťovně). To v tu chvíli si ale nemáte příležitost ověřit.

Při uzavírání hypotéky na to proto pamatujte. Když si uzavřete pojištění nemovitosti zvlášť a jinde, budete za prvé PLATIT o několik tisíc MÉNĚ a za druhé dostanete větší rozsah služeb. Především variantu pojištění ALLRISK (tedy maximální variantu) sjednáteu jiných institucí za poloviční cenu, než vám nabídne vaše banka.

Vyplatí se proto zdarma a nezávazně si u inPojištění spočítat, kolik takové majetkové pojištění opravdu stojí. Získáte tím minimálně představu o ceně a o tom, co máte chtít pro svůj nový dům nebo byt. Navíc, pokud vám bude návrh vyhovovat, můžete z pohodlí domova uzavřít pojistnou smlouvu online. Nebo kontaktujte tým inPojištění.