Leden 2015

Co je to pojištění odpovědnosti a k čemu slouží?

7. ledna 2015 v 15:00 | tým inPojištění |  Rady a tipy k pojištění od inpojisteni.cz
Občanská odpovědnost. To je pojem, který mnoho lidí nepoužívá. Všeobecně se zažilo spojení "pojistka na blbost". Jedná se konkrétně o pojištění odpovědnosti, což je zjednodušeně pojištění škod na zdraví, majetku a finanční újmy jiným osobám. Toto pojištění vás tedy chrání před škodou, kterou způsobíte někomu jinému.
Standardně se toto pojištění sjednává s pojištěním domácnosti nebo nemovitosti. Samozřejmě lze toto pojištění uzavřít i samostatně. Cena se liší velmi nepatrně a zanedbatelně. U inPojištění toto pojištění odpovědnosti dostává každý klient k pojištění domácnosti ZDARMA. Výše limitu pojistného plnění na jednu pojistnou událost takového pojištění odpovědnosti je více než dostačující. Je to přesně 3 milióny korun. A to i na škodě na majetku i na škodě na životě.
Příklad: V obchodě zakopnete a shodíte drahé zboží z regálu. Pojišťovna škodu uhradí do výše 3 miliónů korun. Cestou z obchodu vrazíte na jiného nakupujícího, ten vrazí hlavou do dveří a rozbije si čelo. Pojišťovna opět zaplatí následky této nehody až do výše 3 miliónů korun.
Často se to asi nestává, ale co zažilo mnoho z nás, je např. vytopení souseda. Ať už přeteče vana, nebo kohoutek pustí děti, nebo vypadla přívodní hadice od pračky či myčky, praskla hadička od záchodu. I toto vše vám kryje pojistka odpovědnosti. A přitom cena pojištění je v podstatě až úsměvná. Od 400 korun za rok. Ale jak již bylo uvedeno výše, klienti www.inpojisteni.cz dostávají toto pojištění ZDARMA.
A jelikož se snažíme lidem stále šetřit nemalé peníze, nechte si také, ať už jste klientem inPojištění či nikoliv, ZDARMA a nezávazně zkontrolovat vaše smlouvy u inPojištění. Rádi vše zpracujeme, zkontrolujeme a navrhneme možná řešení a způsoby, jak ušetřit.
Přesvědčte se sami na www.inpojisteni.cz nebo nám napište na info@inpojisteni.cz.